Atilla Can Logo
EBRU SANATÇISIEBRU ARTIST

VELHASIL-I KELÂM / DÜNYA EBRU GÜNÜ 2.KEZ KUTLANDI

14 Eylül 2013

Bu kategoridekilerin tümü

DÜNYA EBRU GÜNÜ 2.KEZ KUTLANDI

 BASINDAN...

SANATTA REKOR KIRMAK ÖNEMLİ DEĞİL,GÖNÜL KIRMAMAK ÖNEMLİDİR...

          14 Eylül 2013 Cumartesi günü'' DÜNYA EBRU GÜNÜ'' 2. kez kutlandı.Etkinlik;sergi,sempozyum ve dünyanın en büyük ebru teknesinde ebru yapılarak gerçekleşti.  Gaziantep'te,ZEUGMA MÜZESİ, Zeugma Kongre ve Kültür Merkezi'nde "ZEUGMA SESLER ve RENKLER EBRU SERGİSİ" açıldı. 
Türkiye,Avustralya, ABD, Hollanda, Rusya, Japonya ve Rusya'dan 99 sanatçının 199 eserle katıldığı "ZEUGMA SESLER ve RENKLER EBRU SERGİSİ", dünyanın en geniş katılımlı ebru sergisi oldu. 
   

 Bu görkemli serginin açılışı,Dünya Ebru Günü Organizasyonu Başkanı Atilla Can,  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr Asım Güzelbey, Şehitkamil Belediye Başkanı M. Rıdvan Fadıloğlu,Anadolu Süsleme Sanatları Derneği başkanı Mesut Osmanlıoğlu,90'a yakın ebru sanatçısı ve sanatseverlerin katılımı ile yapıldı. DÜNYA EBRU GÜNÜ etkinlikleri ile , 90 civarında ebru sanatçısı, özel olarak hazırlanmış ebru teknesinde aynı anda battal ebru yaptı.

    76. 42 metrekarelik ebru, Guinness Rekorlar Kitabına girmeyi bekliyor artık.

''Sanatta rekor krmanın değil ,gönül kırmamanın önemli  olduğunu ''belirten Organizasyon Başkanı Atilla CAN,-'' Sanatta yan yana gelebilmeyi,ötekileştirmeden kucaklaşabilmeyi bilmeliyiz.Mum olmak kolay değildir,ışık saçmak için önce yanmak gerek.Sn.Osmanlıoğlu ve Gaziantep, misafirperverliğini hem sanata hemde sanatçıya olağanüstü bir çabayla göstermiştir.Bu organizasyonun başarısında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Gelecek yıl 3.sünü düzenleyecğimiz il yada ülke şu an netleşmedi.

    Şimdiden,ebrudergisi@gmail.com,atillacan99@hotmail.com adreslerine başvuruda bulunmuş 3 ülke ve Türkiye'den 4 şehir var.Bu organizasyon için talipli olan ve olacak illerin ve ülkelerin sunum dosyalarının incelenmesinin ardından,tutarlı olan ve hak eden 4. organizasyonu kazanacak.''dedi.

Site içeriği kopyalanamaz, link verilmeden başka yerde yayınlanamaz.
web tasarım ve programlama deSen