Atilla Can Logo
EBRU SANATÇISIEBRU ARTIST

AKTÜEL / UNESCO PARİS'TE ZAFER KAZANDIK

27 Kasım 2014

Bu kategoridekilerin tümü

UNESCO PARİS  EBRU SANATIMIZ ARTIK DÜNYA MİRASI''...UNESCO ebru sanatımızı koruma altına aldı.6 yıldır bana inanan ,bana destek olan güzel gönüllere teşekkür ederim..Çok zorlu bir süreç sona erdi.Çoğu zaman engellendim,önüm kesilmeye çalışıldı.Ancak ''Kardan adamın saltanatı güneş doğuncaya kadardır.'' diyerek uzun zaman güneşin doğmasını bekledim.. Şimdi Everest' in zirvesine çıkmış,güneşe en yakın insan kadar heyecanlıyım. Bayrağımızı Unesco Paris'e diktik ve sonsuza dek orada kalacak.Diğer sanat grubundaki sanatçı dostlarıma örnek olacağımı söylüyorlar,bunu biliyorum. onun için,bu uzun serüvende yaşadıklarımı, uyguladığım taktikleri onlarla paylaşmaya her zaman hazırım.Yılmadan,umut ederek çalışmaya devam edin.2015-2016 ÇİNİ DOSYASI için benim yaptıklarım,6-7 ay önce Unesco Türkiye Milli Komisyonunda örnek sunum olarak gösterilmiş.Bu da benim için,sanatımız için gurur verici ve anlamlıydı.. ''Eninde sonunda kazananlar, kazanacaklarına inananlardır.''.Saygılarımla..
ATİLLA CAN
Ebru Sanatçısı 
27 Kasım 2014 Saat: 16:56 PARİS /FRANSA

Turkish Art of Marbling: Ebru has just been inscribed in the UNESCO Intangible Cultural Heritage Representative List of Humanity during the 9th session of the Intergovernmental Committee for the Safeguarding of Intangible Cultural Heritage. Thus, Ebru has taken its place in the List as the 12th element from Turkey.
Türkische Kunst der Marmorierung : Ebru Kunst hat gerade in der UNESCO immateriellen Kulturerbes der Menschheit Repräsentative Liste während der 9. Sitzung des Zwischenstaatlichen Ausschusses für den Schutz des immateriellen Kulturerbes eingeschrieben.

— UNESCO

 

 

 

Site içeriği kopyalanamaz, link verilmeden başka yerde yayınlanamaz.
web tasarım ve programlama deSen